Znamy już nominacje do nagród Emmy 2021. Nie jest zaskoczeniem, że najwięcej tytułów znamy z platform streamingowych. HBO Max dostał 130 nominacji, Netflix 129, a Disney+ 71.

Największe szanse na statuetkę mają: “The Mandalorian”, “The Crown” i “WandaVision”. Na liście zobaczymy też takie tytuły, jak: “Gambit Królowej”, “Opowieść podręcznej”, “Bridgertonowie”, “The Boys”, czy “Saturday Night Live”.

Poniżej prezentujemy nominacje w najważniejszych kategoriach.

NAJLEPSZY FILM TELEWIZYJNY
„Dolly Parton: Cudownych Świąt!” – Netflix
„Oslo” – HBO
„Robin Roberts Presents: Mahalia” – Lifetime
„Sylvie’s Love” – Amazon Prime Video
„Wujek Frank” – Amazon Prime Video

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY
„The Boys” – Amazon Prime Video
„Bridgertonowie” – Netflix
„The Crown” – Netflix
„Opowieść podręcznej” – Hulu
„Kraina Lovecrafta” – HBO
„The Mandalorian” – Disney+
„Pose” – FX Networks
„This Is Us” – NBC

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM
Uzo Aduba, „Terapia”
Olivia Colman, „The Crown”
Emma Corrin, „The Crown”
Elizabeth Moss, „Opowieść podręcznej”
Mi Rodriguez, „Pose”
Jurnee Smollett, „Kraina Lovecrafta”

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM
Sterling K. Brown, „This Is Us”
Jonathan Majors, „Kraina Lovecrafta”
Josh O’Connor, „The Crown”
Regé-Jean Page, „Bridgertonowie”
Billy Porter, „Pose”

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU DRAMATYCZNYM
Gillian Anderson, „The Crown”
Helena Bonham Carter, „The Crown”
Madeline Brewer, „Opowieść podręcznej”
Ann Dowd, „Opowieść podręcznej”
Aunjanue Ellis, „Kraina Lovecrafta”
Emerald Fennell, „The Crown”
Yvonne Strahovski, „Opowieść podręcznej”
Samira Wiley, „Opowieść podręcznej”

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU DRAMATYCZNYM
Giancarlo Esposito, „The Mandalorian”
O-T Fagbenle, „Opowieść podręcznej”
John Lithgow, „Perry Mason”
Tobias Menzies, „The Crown”
Max Minghella, „Opowieść podręcznej”
Chris Sullivan, „This Is Us”
Bradley Whitford, „Opowieść podręcznej”
Michael K. Williams, „Kraina Lovecrafta”

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY
„Czarno to widzę” – NBC
„Cobra Kai” – Netflix
„Emily w Paryżu” – Netflix
„Stewardessa” – HBO
„Hacks” – HBO
„The Kominsky Method” – Netflix
„PEN15” – Hulu
„Ted Lasso” – Apple TV+

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM
Aidy Bryant, „Shrill”
Kaley Cuoco, „Stewardessa”
Allison Janney, „Mamuśka”
Tracee Ellis Ross, „Czarno to widzę”
Jean Smart, „Hacks”

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM
Anthony Anderson, „Czarno to widzę”
Michael Douglas, „The Kominsky Method”
William H. Macy, „Shameless”
Jason Sudeikis, „Ted Lasso”
Kenan Thompson, „Kenan”

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU KOMEDIOWYM
Aidy Bryant, „Saturday Night Live”
Hannah Einbinder, „Hacks”
Kate McKinnon, „Saturday Night Live”
Rosie Perez, „Stewardessa”
Cecily Strong, „Saturday Night Live”
Juno Temple, „Ted Lasso”
Hannah Waddingham, „Ted Lasso”

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU KOMEDIOWYM
Carl Clemons-Hopkins, „Hacks”
Brett Goldstein, „Ted Lasso”
Brendan Hunt, „Ted Lasso”
Nick Mohammed, „Ted Lasso”
Paul Reiser, „The Kominsky Method”
Jeremy Swift, ” Ted Lasso”
Kenan Thompson, „Saturday Night Live”
Bowen Yang, „Saturday Night Live”

NAJLEPSZY SERIAL LIMITOWANY LUB ANTOLOGIA
„Mogę Cię zniszczyć” – HBO
„Mare z Easttown” – HBO
„Gambit królowej” – Netflix
„Kolej podziemna” – Amazon Prime Video
„WandaVision” – Disney+

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU LIMITOWANYM, ANTOLOGII LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Michaela Coel, „Mogę Cię zniszczyć”
Cynthia Erivo, „Geniusz: Aretha”
Elizabeth Olsen, „WandaVision”
Anya Taylor-Joy, „Gambit królowej”
Kate Winslet, „Mare z Easttown”

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU LIMITOWANYM, ANTOLOGII LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Paul Bettany, „WandaVision”
Hugh Grant, „Od nowa”
Ewan McGregor, „Halston”
Lin-Manuel Miranda, „Hamilton”
Leslie Odom Jr., „Hamilton”

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU LIMITOWANYM, ANTOLOGII LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Renée Elise Goldsberry, „Hamilton”
Kathryn Hahn, „WandaVision”
Moses Ingram, „Gambit królowej”
Julianne Nicholson, „Mare z Easttown”
Jean Smart, „Mare z Easttown”
Phillipa Soo, „Hamilton”

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU LIMITOWANYM, ANTOLOGII LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Thomas Brodie-Sangster, „Gambit królowej”
Daveed Diggs, „Hamilton”
Paapa Essiedu, „Mogę cię zniszczyć”
Jonathan Groff, „Hamilton”
Evan Peters, „Mare z Easttown”
Anthony Ramos, „Hamilton”

NAJLEPSZY TALK SHOW
„Conan”
„The Daily Show With Trevor”
„Noah”
„Jimmy Kimmel Live!”
„Last Week Tonight With John Oliver”
„The Late Show With Stephen Colbert”

NAJLEPSZY PROGRAM ROZRYWKOWY – KONKURS
“The Amazing Race”
“Nailed It!”
“RuPaul’s Drag Race”
“Top Chef”
“The Voice”

NAJLEPSZY PROGRAM OPARTY NA SKECZACH
„A Black Lady Sketch Show”
„Saturday Night Live”

Pełną listę nominowanych tytułów znajdziecie na www.emmys.com